Festyny

2011-10-22

 

 

Informacja w sprawie festynów organizowanych, bądź współorganizowanych przez Radę Dzielnicy Piecki – Migowo.

Z okazji 35 - lecia LWSM "Morena" Spółdzielnia mieszkaniowa dla swoich mieszkańców i gości przygotowała festyn pt. "ŚWIĘTO MORENY". Rada Dzielnicy miała na tym festynie swoje stanowisko, gdzie zachęcaliśmy do składania wniosków oraz do rozmów z nowo wybranymi radnymi dzielnicy. Impreza odbyła się 25 Czerwca przy boisku przy ulicy Magellana.

Radni rozdawali lizaki, cukierki, chorągiewki, naklejki, piękne plakaty z widokiem na Motławę, czapeczki, koszulki, wafelki i inne upominki. Dla dorosłych mieszkańców Rada Dzielnicy ufundowała wartościowe nagrody książkowe, za udział w konkursie wiedzy pt. „Nasza Dzielnica”.

Wśród radnych naszej dzielnicy znajdują się członkowie Gdańskich Animalsów, którzy podczas festynu rozdawali papierowe torby dla zwierząt. Festyn obfitował w liczne koncerty, konkursy oraz jarmark rękodzieła.

 

Drugim festynem, w którym Rada Dzielnicy brała udział był jubileusz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego. 27 lipca br. parafia świętowała 14 - lecie powstania. Na festynie tradycyjnie można było skosztować grochówki oraz pysznego ciasta. Radni również rozdawali gadżety promujące nasze miasto. Przekazaliśmy na loterię fantową duży zestaw garnków oraz inne sprzęty AGD. W ramach festynu zbieraliśmy także podpisy pod wnioskiem o przedłużenie linii 130 do pętli ZACNA. Na marginesie dodam, iż niestety wniosek został odrzucony.

 

Po dwóch festynach, w którym Rada Dzielnicy była współorganizatorem przyszedł czas na zorganizowanie własnej imprezy.

10 Września 2011 Rada Dzielnicy Piecki – Migowo przy współudziale ZKPiG nr. 21 w Gdańsku zorganizowała rodzinny festyn sportowo – rekreacyjny.

Festyn objął patronatem prezydent miasta Gdańska. Przedstawicielem władz miasta był vice – prezydent Maciej Lisicki.

W ramach imprezy zaprosiliśmy dzieci, młodzież oraz dorosłych na zawody w pływaniu, piłce nożnej oraz w biegach przełajowych. Na zwycięzców czekały medale, zaproszenia na pizze i kebab, książki z podpisami L. Wałęsy oraz piękne albumy o Gdańsku i wiele innych nagród. Każdy uczestnik zawodów sportowych otrzymywał upominki: smycze, długopisy, książeczki itd.

Mieszkańcy mieli okazje spotkać się i porozmawiać z radnymi oraz złożyć wnioski i sugestie.

Atrakcją było także spotkanie ze służbami mundurowymi oraz możliwość przyjrzenia się z bliska policyjnemu radiowozowi.

NZOZ przychodnia Morena również miała swoje stoisko w ramach, którego mierzono ciśnienie oraz poziom cukru. O godzinie 13 każdy mieszkaniec mógł zjeść pyszną grochówkę, przygotowaną przez Pierogarnię radnego miasta Gdańska Piotra Dzika.

Przez cały czas, mieszkańcy brali udział w konkurencjach sportowych takich jak : przeciąganie liny, marsz na szczudłach, minigolf czy rzutki. Każdy uczestnik, który wziął udział we wszystkich konkurencjach, po wypełnieniu kuponu, brał udział w wielkim losowaniu nagród.

Kilkadziesiąt nagród zostało wręczonych przez radnych naszej dzielnicy. Gry planszowe, książki, albumy, koszulki, piłki nożne i koszykowe, zaproszenia na kebaby to tylko niektóre z nich.

Dla najmłodszych niewątpliwą atrakcją były pokazy iluzji, wspólne zabawy i tańce, oraz całkowicie darmowe: trampolina, zamek, suchy basen oraz ścianka wspinaczkowa. Po godzinie 13 wystąpił chór szkolny zaś po 14 chór Cantores Minores Gedanenses.

Festyn zakończył się meczem piłkarskim, w którym trójka radnych dzielnie walczyła z mieszkańcami dzielnicy ratując w ostatniej minucie remis. Wspaniale spisały się także panie radne, kibicując nam przez cały mecz.

Podczas festynu Panie z animalsów prowadziły akcję darmowego cipowania psów.

Dnia 16.09.2011 w godzinach od 15.30 do 18.00 przy ZKPiG nr 20 w Gdańsku odbył się Festyn Rodzinny „Dzień Radości”.

Była to zabawa w plenerze integrująca środowisko szkolne i lokalne, brali w niej udział uczniowie wraz z rodzinami, nauczyciele i goście. Na wszystkich czekały takie atrakcje jak:

- loteria fantowa,

- konkurs plastyczny,

- malowanie twarzy,

- gry i zabawy z harcerzami,

- motocyklowe przejażdżki,

-poczęstunki.

Radni Dzielnicy wsparli inicjatywę swoim udziałem, przekazaniem gadżetów(długopisów, czapeczek, koszulek itd.) oraz kilkudziesięciu książek i albumów.

Opracował Przemysław Malak

Aktualności

Wyprzedaż Garażowa na Dzielnicy Piecki-Migowo

Zarząd 2020-06-27 12:36

Serdecznie zapraszamy do przyjścia ze swoimi "skarbami" na plac przy zbiegu ulic Bulońska/Rakoczego w niedzielę 28.06.2020


Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "rejon ulic Piekarniczej i Lema"

Przewodniczący Rady 2020-06-26 16:54

Zachęcamy do zapoznania się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego "Piecki Migowo rejon ulic Piekarniczej i Lema w mieście Gdańsku" (nr 1851). Rada Dzielnicy Piecki-Migowo będzie opiniować projekt planu na najbliższej sesji.


XII sesja Rady Dzielnicy Piecki-Migowo

Przewodniczący Rady 2020-06-25 22:54

Zwołuję w dniu 2 lipca 2020 r. (czwartek) o godzinie 18:00 obrady XII sesji Rady Dzielnicy Piecki-Migowo w Szkole Podstawowej nr 1 (ul. Poli Gojawiczyńskiej 10)


Posiedzenie Komisji Infrastruktury i Zagospodarowania Przestrzennego

Przewodniczący Rady 2020-06-15 08:54

Zapraszamy na posiedzenie Komisji Infrastruktury i Zagospodarowania Przestrzennego, które odbędzie się w poniedziałek, 15 czerwca br., o godz. 18:00 w siedzibie Rady Dzielnicy.


XI sesja Rady Dzielnicy Piecki-Migowo

Przewodniczący Rady 2020-05-28 22:04

Zwołuję w dniu 4 czerwca 2020 r. (czwartek) o godzinie 18:00 obrady XI sesji Rady Dzielnicy Piecki-Migowo w sali konferencyjnej przy kościele pw. Bożego Ciała (ul. Piecewska 9)


2020-05-26 10:30

Dzień Matki na Dzielnicy Piecki-Migowo

2020-05-26 10:16

Ze względu na pandemię i ograniczone możliwości spotkania, nie możemy osobiście złożyć życzeń naszym mieszkankom, obchodzącym dziś Dzień Matki.


Paczki żywnościowe dlo podopiecznych Zespołu Charytatywnego

2020-05-11 20:21

We wtorek dostarczyliśmy paczki żywnościowe do podopiecznych Zespołu Charytatywnego Parafia Bożego Ciała w Gdańsku 🙂


Informacje

"Mistrz". Nie żyje Ryszard Zieniawa - wielokrotny mistrz Polski, wybitny trener judo

Zarząd 2020-05-16 20:51

Żegnamy naszego mieszkańca z dzielnicy, trenera i wieloletniego opiekuna młodzieży...

 


Wsparcie żywnościowe dla potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan!

2020-03-19 07:44

Wsparcie żywnościowe dla potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan!

Jeśli w czasie epidemicznym masz problem z zapewnieniem sobie żywności, potrzebujesz takiego wsparcia, zadzwoń pod numer kom.:
500 218 337 (czynny w ciągu dnia)


Znaleziono Klucze

2019-11-18 16:10

Znaleziono klucze przy tablicy Rady Dzielnicy na ul. Warneńskiej.


Projekt uchwały RMG ws. przyjęcia "Programu współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi"

Zarząd 2016-10-21 23:02

Przedstawiamy projekt uchwały Rady Miasta Gdańska w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2017".


Cebulki kwiatów ozdobnych – bezpłatnie dla gdańszczan

Zarząd 2016-10-08 02:04

"Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe" - to nazwa projektu edukacyjnego Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podczas której urzędnicy bezpłatnie przekażą mieszkańcom blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. Cebulki będą wydawane w środę, 12 października, od godz. 10.00 do rozdania wszystkich opakowań (najpóźniej do godz. 19.00) na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kartuskiej 5.


Gdański Fundusz Kulturalny

Zarząd 2016-10-08 01:50

Fundacja Gdańska wraz z Urzędem Miejskim w Gdańsku po raz drugi realizuje program Gdański Fundusz Kulturalny, którego celem jest zwiększenie udziału mieszkańców Gdańska w kreowaniu wydarzeń i inicjatyw kulturalnych. Program zakłada realizację projektów kulturalnych proponowanych przez grupy nieformalne, które w ramach funduszu mogą uzyskać dofinansowanie do kwoty 500 zł na realizację swoich pomysłów.