Aktywne ferie dla seniorów i dzieci

Zarząd 2019-02-08

Gdańskich, aktywnych seniorów serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie "Zimowisko w mieście", przygotowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. To kilkudniowa, feryjna propozycja służąca rozwijaniu pasji, wypoczynkowi i integracji sędziwych mieszkanek i mieszkańców.

W ramach projektu MOPR zaprasza osoby starsze do udziału m.in. w zajęciach o tematyce podróżniczej, kulinarnej, sportowej, malarskiej i zabawowej. Spotkania dla osób 60 plus odbędą się od 4 do 8 lutego m.in. w Nowym Porcie i Wrzeszczu - w domach sąsiedzkich, klubie osiedlowym czy Centrum Pracy Socjalnej nr 1. Uczestnicy wezmą udział np. w "podróży za jeden uśmiech do Gruzji", zajęciach z garncarstwa, poznają tajniki sztuki malarskiej. Będą także warsztaty kulinarne, sportowe oraz pogadanki o zdrowiu. Nie zabraknie zajęć dla amatorów łamigłówek oraz gier wszelakich. Wystarczy wybrać interesującą opcję i zapisać się na wybrane spotkanie. Na zgłoszenia seniorek i seniorów czekamy do końca bieżącego tygodnia, pod numerem telefonu: 797 909 128. Liczba miejsc jest ograniczona. Pomysłodawcami projektu są animatorzy lokalni gdańskiego MOPR.

Przypominamy też, że rodziny objęte wsparciem gdańskiej pomocy społecznej o dostępność i możliwość skorzystania z feryjnej oferty dla dzieci mogą pytać m.in. w Centrach Pracy Socjalnej (adresy, kontakt na stronie: www.mopr.gda.pl). Pracownicy podpowiedzą, która organizacja czy szkoła realizuje zajęcia w dzielnicach - na co dzień współpracują m.in. z organizacjami, stowarzyszeniami, klubami, szkołami i innymi instytucjami. Z pewnością poradzą, gdzie aktywnie i ciekawie dziecko może spędzić wolny czas.

Dzieci z rodzin objętych wsparciem podczas ferii wezmą udział m.in. w półkoloniach, obozach treningowych oraz warsztatach zajęciowych organizowanych przez szkoły, kluby osiedlowe lub świetlice środowiskowe.

- Zależy nam bardzo, by jak najwięcej najmłodszych gdańszczanek i gdańszczan mogło aktywnie, twórczo i radośnie spędzić feryjny czas. Stąd bogata oferta między innymi zajęć bezpłatnych dla dzieci z rodzin uboższych, potrzebujących wsparcia i asystowania w życiu codziennym - podkreślał Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Informacje

"Mistrz". Nie żyje Ryszard Zieniawa - wielokrotny mistrz Polski, wybitny trener judo

Zarząd 2020-05-16 20:51

Żegnamy naszego mieszkańca z dzielnicy, trenera i wieloletniego opiekuna młodzieży...

 


Wsparcie żywnościowe dla potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan!

2020-03-19 07:44

Wsparcie żywnościowe dla potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan!

Jeśli w czasie epidemicznym masz problem z zapewnieniem sobie żywności, potrzebujesz takiego wsparcia, zadzwoń pod numer kom.:
500 218 337 (czynny w ciągu dnia)


Znaleziono Klucze

2019-11-18 16:10

Znaleziono klucze przy tablicy Rady Dzielnicy na ul. Warneńskiej.


Projekt uchwały RMG ws. przyjęcia "Programu współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi"

Zarząd 2016-10-21 23:02

Przedstawiamy projekt uchwały Rady Miasta Gdańska w sprawie przyjęcia "Programu współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na rok 2017".


Cebulki kwiatów ozdobnych – bezpłatnie dla gdańszczan

Zarząd 2016-10-08 02:04

"Gdańsk w tulipanach. Ukwiecamy balkony i ogródki przydomowe" - to nazwa projektu edukacyjnego Wydziału Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku, podczas której urzędnicy bezpłatnie przekażą mieszkańcom blisko 25 tysięcy cebulek 20 odmian tulipanów, krokusów, narcyzów i lilii ogrodowych. Cebulki będą wydawane w środę, 12 października, od godz. 10.00 do rozdania wszystkich opakowań (najpóźniej do godz. 19.00) na parterze budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Kartuskiej 5.


Gdański Fundusz Kulturalny

Zarząd 2016-10-08 01:50

Fundacja Gdańska wraz z Urzędem Miejskim w Gdańsku po raz drugi realizuje program Gdański Fundusz Kulturalny, którego celem jest zwiększenie udziału mieszkańców Gdańska w kreowaniu wydarzeń i inicjatyw kulturalnych. Program zakłada realizację projektów kulturalnych proponowanych przez grupy nieformalne, które w ramach funduszu mogą uzyskać dofinansowanie do kwoty 500 zł na realizację swoich pomysłów.