Bezpieczeństwo, policja, straż miejska

Twoja wypowiedź:
   
  :-) :-( :-D ;-) :-o 8-) :-? :-p :-| :-[ :-]
 
 autor: *
 email:
 kod:
 przepisz kod: *
Florian Wojciechowski
2016-03-25 09:40
Wesołych Świąt Wielkanocnych, spokoju DUCHA, wiary w BOGA i w LUDZI. Umiejętności dostrzegania piękna tego ŚWIATA i oczywiście wiary w SIBIE i swoje MOŻLIWOŚCI.
SAMYCH DOBRYCH I RADOSNYCH DNI.

Florian Wojciechowski z Rodziną oraz Partnerzy Domu Sąsiedzkiego Piecki-Migowo

Florian Wojciechowski
2015-08-05 21:21
SZANOWNI PAŃSTWO.
Miło mi poinformować ;
9 WRZESNIA PAN PREZYDENT PAWEŁ ADAOMOWICZ BĘDZIE GOŚCIŁ W NASZEJ DZIELNICY W RAMACH SPOTKAŃ Z MIESZKAŃCAMI GDAŃSKA.
Spotkanie będzie poprzedzone warsztatami w formule spotkań pracowników urzędu z mieszkańcami.
Szczegóły w pózniejszym terminie.
pozdr. Florian Wojciechowski
Florian Wojciechowski
2015-07-31 14:23
Szanowni Państwo
TRAMWAJ W CIAGU ULIC RAKOCZEGO I BULOŃSKIEJ NA UKOŃCZENIU. PRAWDOPODOBNIE RUSZY RAZEM Z PKM.
Pozdr. Florian Wojciechowski

90 % prac zostało już wykonanych na budowie linii tramwajowej na Piecki Migowo co oznacza, że budowa ma szansę zakończyć się przed terminem i 1 września razem z uruchomieniem Pomorskiej Kolei Metropolitalnej uruchomiona zostanie nowa linia tramwajowa. Wykonawca zadania pierwszego - MTM Gdynia w ciągu ostatnich dwóch weekendów kładł ostatnie warstwy ścieralne asfaltów na ulicy Rakoczego. Aktualnie prace trwają na pętli Siedlce gdzie rozbierana jest droga z płyt, układana jest kostka na peronach oraz międzytorzach, a wykonawca przygotowuje się do układania warstw ścieralnych asfaltu. Na pętli musi być także rozciągnięta sieć trakcyjna. Prace trwają także na estakadzie w Brętowie, gdzie malowane są filary oraz kładzione zabezpieczenie antykorozyjne. Także wykonawca zadania drugiego czyli odnogi linii tramwajowej w ulicy Bulońskiej kończy już prace związane z budową linii i w przyszłym tygodniu także tam pojawi się już trakcja tramwajowa. Wykonawców czeka oczywiście wiele prac wykończeniowych i porządkowych, a także odbiory techniczne. Równolegle do prac prowadzonych przez Gdańskie Inwestycje Komunalne - na zlecenie DRMG przebudowywana i naprawiana jest nawierzchnia w ulicach Nowolipie i Bulońskiej.
Z poważaniem
Magdalena Skorupka-Kaczmarek
Rzecznik Prasowy
Gdańskie Inwestycje Komunalne
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
l. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk
tel.: 668 86 33 64

Florian Wojciechowski
2015-07-23 14:56
Szanowni Państwo! Mieszkańcy.
Dobiegają konca prace przy budowie PKM i dojazdach do przystanków.
Pozd. Florian

Niewiele prac pozostało już do wykonania na budowie dojazdów do Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. 95 % to zaawansowanie na Węźle Brętowo i Kiełpinek, a ponad 90 % na Węźle Jasień. Ten ostatni to nie tylko przebudowa istniejących dróg i budowa parkingów ale powstanie zupełnie nowego, prawie półtorakilometrowego odcinka drogi. Droga ta połączy ulicę Myśliwską z ulicą Kartuską i Trasą WZ poprzez rondo Gronostajowa. Tym samym tereny wokół stacji PKM, które są prężnie rozwijającą się dzielnicą Gdańska zyskają zupełnie nowe połączenie drogowe. Drogowcy w większości położyli już asfalty na wszystkich trzech Węzłach i dojazdach do nich. Na połowę sierpnia planowane są ostatnie asfaltowania na Jasieniu, kiedy to kładzione będą tzw "warstwy ścieralne". Trwają prace na wiadukcie ale są już to prace wykończeniowe. Przed wykonawcą ostatnie przyłączenia, montaż wiat w tym rowerowych, tablic SIP, prace związane z oświetleniem ulicznym i zielenią, sprzątanie, wykonywanie oznakowania na jezdniach. Termin umowny zakończenia prac 30 IX - prace są jednak tak zaawansowane, że 1 IX nic nie powinno stanąć na przeszkodzie w swobodnym dojeździe do PKM. Oczywiście przed wykonawcą jeszcze odbiory i uzyskanie zezwolenia na użytkowanie.
Z poważaniem
Magdalena Skorupka-Kaczmarek
Rzecznik Prasowy
Kierownik Zespołu ds. PR
Gdańskie Inwestycje Komunalne
Florian Wojciechowski
2015-07-17 14:58
2015-07-10
W połowie lipca kierowców czekają spore utrudnienia w ruchu na ulicy Rakoczego w Gdańsku. Wieczorem 17 lipca ruch z ulicy Rakoczego w kierunku ul. Potokowej, na odcinku od Jaśkowej Doliny do ul. Kolumba przełożony zostanie na PAT czyli pas autobusowo tramwajowy. Przez trzy dni kierowcy poruszający się w stronę obwodnicy i Wrzeszcza bedą jeździli po tymczasowej jezdni, a drogowcy zajmą się położeniem ostatniej tzw ścieralnej warstwy asfaltów. W momencie prac utrudniony, a nawet czasowo zamykany będzie wjazd w Jaśkową Dolinę, do marketu NETTO, stacji paliw BP oraz w ulice Piecewską i Kolumba. Uwaga prace trwać będą także nocą. W kolejny weekend tj od 24 do 26 lipca asfaltowany będzie odcinek ul. Rakoczego od ul. Wyrobka do ul. Jaśkowa Dolina. Ruch w kierunku ulicy Kartuskiej odbywał się będzie po PAT - pasie autobusowo tramwajowym.

Trwające prace to część budowy nowej linii tramwajowej na Piecki Migowo w Gdańsku. Termin zakończenia prac do 30 września. Aktualne zaawansowanie ponad 80%.

Schemat organizacji ruchu:


Florian Wojciechowski
50187457
Florian Wojciechowski
2015-07-17 14:46
Szanowni Państwo!

Estakada tramwajowa nad ulicą Rakoczego pozytywnie przeszła próbne obciążenia. Testy na nowobudowanej linii tramwajowej odbyły się w tym tygodniu. Były to zarówno próby statyczne jak i dynamiczne, a do ich wykonania użyto czterech samochodów ciężarów, każdy o ciężarze około 30 ton. Badanie wykazało, że wartości przemieszczeń są niższe od dopuszczalnych. Budowa linii tramwajowej w Gdańskiej dzielnicy Piecki Migowo zgodnie z harmonogramem ma zakończyć się do 30 września tego roku. Zaawansowanie prac to ponad 80%.

Kierowcom przypominamy o weekendowych utrudnieniach na trasie budowy linii. Już dziś wieczorem(17lipca) ruch z ulicy Rakoczego w kierunku ul. Potokowej, na odcinku od Jaśkowej Doliny do ul. Kolumba przełożony zostanie na PAT czyli pas autobusowo tramwajowy. Przez trzy dni kierowcy poruszający się w stronę obwodnicy i Wrzeszcza będą jeździli po tymczasowej jezdni, a drogowcy zajmą się położeniem ostatniej tzw ścieralnej warstwy asfaltów. W momencie prac utrudniony, a nawet czasowo zamykany będzie wjazd w Jaśkową Dolinę, do marketu NETTO, stacji paliw BP oraz w ulice Piecewską i Kolumba. Uwaga prace trwać będą także nocą. W kolejny weekend tj od 24 do 26 lipca asfaltowany będzie odcinek ul. Rakoczego od ul. Wyrobka do ul. Jaśkowa Dolina. Ruch w kierunku ulicy Kartuskiej odbywał się będzie po PAT - pasie autobusowo tramwajowym.

Z poważaniem
Magdalena Skorupka-Kaczmarek
Rzecznik Prasowy
Kierownik Zespołu ds. PR
Gdańskie Inwestycje Komunalne

Florian Wojciechowski 501-187-457
Przewodniczacy Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Rady Dzielnicy Piecki-Migowo
Florian Wojciechowski
2015-07-14 15:17
Szanowni Mieszkańcy, poniżej informacja w sprawie
zmian w ruch drogowym w ciągu ulicy RAKOCZEGO zwiazane z ukladaniem asfaltu.
pozdr. Florian Wojciechowski

Asfalty na Rakoczego
W połowie lipca kierowców czekają utrudnienia w ruchu na ulicy Rakoczego w Gdańsku. Wieczorem 17 lipca ruch z ulicy Rakoczego w kierunku ul. Potokowej, na odcinku od Jaśkowej Doliny do ul. Kolumba przełożony zostanie na PAT czyli pas autobusowo tramwajowy. Przez trzy dni (17-19.07.) kierowcy poruszający się w stronę obwodnicy i Wrzeszcza będą jeździli po tymczasowej jezdni, a drogowcy zajmą się położeniem ostatniej tzw. ścieralnej warstwy asfaltów. W momencie prac utrudniony, a nawet czasowo zamykany będzie wjazd w Jaśkową Dolinę, do marketu NETTO, stacji paliw BP oraz w ulice Piecewską i Kolumba. Uwaga prace trwać będą także nocą. W kolejny weekend tj od 24 do 26 lipca asfaltowany będzie odcinek ul. Rakoczego od ul. Wyrobka do ul. Jaśkowa Dolina. Ruch w kierunku ulicy Kartuskiej odbywał się będzie po PAT - pasie autobusowo tramwajowym.

Trwające prace to część budowy nowej linii tramwajowej na Piecki Migowo w Gdańsku. Termin zakończenia prac do 30 września. Aktualne zaawansowanie ponad 80%.

Z poważaniem

Magdalena Skorupka-Kaczmarek

Rzecznik Prasowy

_______________________________

Gdańskie Inwestycje Komunalne

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

ul. Żaglowa 11, 80-560 Gdańsk

tel.: 668 86 33 64

Florian Wojciechowski
2015-06-03 18:53
KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA i SPRAW SPOŁECZNYCH
RADY DZIELNICY PIECKI-MIGOWO

Gdańsk. 3 czerwiec 2015 rok

MIESZKAŃCY DZIELNICY PIECKI-MIGOWO


SPOTKANIE MIESZKAŃCÓW W SPRAWIE BUDZETU 2016

Komisjia Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Rady Dzielnicy Piecki-Migowo wspólnie ze Stowarzyszeniem Forum Rad Dzielnic oraz Urzędem Miasta Gdańska serdecznie zaprasza na szkolenie połączone z możliwością napisania projektu w zakresie Budżetu Obywatelskiego 2016.

Projekty można składać do 22 czerwca 2015 roku w Urzędzie Miasta Gdańska.

SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 15 CZERWCA O GODZINIE 18.00 W Siedzibie RADY DZIELNICY PIECKI-MIGOWO przy ulicy Jaśkowa Dolina 105 pok.220 / przychodnia /.

Wstęp wolny.

P.K.B.i S.S. R.D.P-M Florian Wojciechowski 501-187-457
Z-ca P.K.B.i S.S. R.D.P-M Ewa Ostapska
Sekr. K.B. i S.S. R.D.P-M Daniela Szynszecka
Mali: florianokrent@wp.plDo wiadomości :
1. mieszkańcy dzielnicy / tablica ogłoszeń Rady Dzielnicy /.
2. Rada Miasta Gdańska
3. a/a
Przemysław Dawid Malak
2015-05-29 15:32
Te sprawy będą poruszane na spotkaniu z ZDiZ 10 czerwca.
Florian Wojciechowski
2015-05-29 11:13
Dzień Dobry.
poniżej interpelacja KBISSRDP-M do Policji, Straży Miejskiej, ZDIZ Gdańsk.
Interpelacja została żłożona również do Zarządu RDP-M.

KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA i SPRAW SPOŁECZNYCH RADY DZIELNICY PIECKI-MIGOWO
Gdańsk. 14 maj 2015 rok

ZDiZ GDANSK UL.Partyzantów 36
KOMISARIAT VIII POLICJI W GDAŃSKU ul.Kartuska
STRAŻ MIEJSKA W GDAŃSKU ul. Elbląska 36

INTERPELACJA

Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych Rady Dzielnicy Piecki-Migowo podczas II sesji zgłosiła następujące zagadnienia dotyczące Dzielnicy Piecki-Migowo i wnosi o wyjaśnienia;
1.Na skrzyżowaniu ulic Rakoczego i Warneńskiej / naprzeciw stacji benzynowej BP / jadąc w kierunku Brętowa z Siedlec ustawiono znak zakazu ZAWRACANIA . Czym podyktowany jest ten fakt. Według Komisji nic nie stoi na przeszkodzie, aby mógł się na tym skrzyżowaniu odbywać manewr zawracania.
2.Dlaczego pomimo fatalnego stanu nawierzchni jak również wielokrotnych wniosków RDP-M , dotąd nie przystąpiono do naprawy nawierzchni następujących ulic; Marusarzówny. Powstania Listopadowego , Kruczkowskiego, Jaskowa Dolina / pas równoległy do głównego ciągu / od ul. Piecewskiej do Raciborskiego.
3.Jakie są przeszkody w skutecznym zapobieganiu rozjeżdżania oraz sprowadzenia niebezpieczeństwa dla spacerowiczów / matki z wózkami / na terenie przylegającym do tzw. Wróbla Staw, przez pojazdy typu quady oraz motory terenowe. Ma to coraz częściej miejsce. Wnosimy o zdecydowaną reakcję.
Biorąc powyższe pod uwagę Komisje wnosi o zdecydowana reakcję oraz informację o podjętych działaniach mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa w Naszej Dzlienicy.

Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych; Florian Wojciechowski
florianokrent@wp.pl
501-187-457
Do wiadomości :
1.mieszkańcy dzielnicy / tablica ogłoszeń Rady Dzielnicy /.
2.Rada Miasta Gdańska
3.a/a
Florian Wojciechowski
2015-05-02 11:00
WITAM.
NOWA MYSLIWSKA Z BUDOWIE.

Tak powstaje Nowa Myśliwska i węzeł przesiadkowy przy PKM Jasień
28 kwietnia 2015, godz. 14:00 (120 opinii) autor: Maciej Naskręt


Dostępne formaty:
Sprawdziliśmy postęp prac przy budowie ul. Nowej Myśliwskiej i węzła przesiadkowego, które umożliwią dojazd do przystanku Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Jasień. Według szacunków projektantów, z nowej ulicy każdego dnia może korzystać kilkanaście tysięcy mieszkańców.


30 kwietnia oficjalnie zakończy się budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej między Wrzeszczem a Osową. To inwestycja realizowana przez samorząd województwa pomorskiego. Na 18-kilometrowej linii prawie gotowych jest już osiem przystanków. Sęk w tym, że część z nich nie była odpowiednio "wpięta", w otaczającą je infrastrukturę. Mowa tu o Kiełpinku , Jasieniu , a także Brętowie . Dlatego trzeba było zbudować nowe chodniki, drogi, parkingi, pętle autobusowe, tak aby mieszkańcy mogli wygodnie skorzystać z nowej linii kolejowej.

Zadanie rozbudowy infrastruktury towarzyszącej PKM na swoje barki wzięło miasto. Kontrakt, którego wartość opiewa na ponad 29,5 mln zł netto, jest nadzorowany przez miejską spółkę Gdańskie Inwestycje Komunalne, a wykonawcą prac budowlanych jest Skanska. Inwestycja stanowi część Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej etap IIIC współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej.


Panorama odnogi od ul. Nowej Myśliwskiej w kierunku przystanku PKM.
fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl Inwestor zapewnia, że infrastruktura zostanie udostępniona mieszkańcom wraz z rozruchem linii PKM, czyli pod koniec lata.

- 1 września mieszkańcy będą mogli bez problemu dotrzeć nie tylko na przystanek PKM Jasień, ale także na PKM Brętowo i PKM Kiełpinek. Kontrakt z wykonawcą kończy się 30 września, ale w ciągu tego ostatniego miesiąca będą prowadzone prace kosmetyczne, np. związane z pielęgnacją zieleni - mówi Magdalena Skorupka-Kaczmarek, rzecznik prasowy Gdańskich Inwestycji Komunalnych.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak wygląda budowa dojazdów do przystanku PKM Jasień. To tutaj prowadzony jest największy zakres robót, poza tym prace mają kluczowe znaczenie dla tych terenów, bowiem umożliwią rozbudowę dzielnicy o kolejne osiedla mieszkaniowe.


Dojazd do przystanku PKM od strony Trasy W-Z.
graf. Trojmiasto.pl Nowa Myśliwska i Nowa Gronostajowa

Droga do przystanku PKM Jasień zaczyna się wraz z ulicą roboczo nazwaną Nową Gronostajową, która wychodzi z ronda ul. Kartuskiej przy Trasie W-Z. Droga biegnie z tego miejsca na północ i łączy się z tzw. ul. Nową Myśliwską. Ta z kolei dociera do istniejącej ul. Myśliwskiej przy zbiorniku Wróbla Staw. Stamtąd pobiegnie okalająca od północy Wróbla Staw odnoga, która dotrze do przystanku PKM.

Skrzyżowania wszystkich powstających ulic będą w kształcie ronda. W sumie powstanie ok. 2 km drogi o przekroju jednej jezdni, po jednym pasie w każdą stronę. Przy drodze powstaną chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie. Przewidziane są też liczne przystanki autobusowe.

- Zaawansowanie robót budowlanych szacujemy na około 70 proc. Powstał już wiadukt drogowy nad dojazdem do rodzinnych ogródków działkowych, mur oporowy w ciągu ulicy Myśliwskiej i Gronostajowej. W znaczącej większość przeprowadziliśmy także działania związane m.in. z budową kanalizacji deszczowej, sanitarnej, teletechnicznej, oświetlenia i usunięcia kolizji energetycznej średniego napięcia. Przez cały czas prowadzimy prace związane z wykonaniem dróg, zjazdów i chodników - wylicza Łukasz Kaźmierczak, kierownik budowy z firmy Skanska.


Gotowa linia PKM po lewej i budowany parking dla samochodów po prawej. Węzeł przesiadkowy przy PKM Jasień

W ramach tej samej inwestycji na południe od przystanku PKM Jasień powstaje też węzeł przesiadkowy, który obejmuje budowę dróg wewnętrznych, pętli autobusowej, parkingu na 82 miejsca postojowe dla samochodów i zadaszonego parkingu dla rowerów na 32 miejsca.

Na razie wyrównano tu teren i wysypano podbudowę nowego parkingu. Natomiast drogi węzła przesiadkowego czekają na wylanie asfaltów - gotowe już są krawężniki i podbudowa drogi. Trwa też układanie chodników.

Na węźle powstanie toaleta publiczna i budynek socjalny dla kierowców


Przystanek PKM Jasień - widok z peronu, przy którym zatrzymywać będą się pociągi w kierunku lotniska.
fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl Przystanek PKM Jasień gotowy

Kosmetyczne prace trwają już na przystanku PKM Jasień. Do dyspozycji pasażerów będą dwa jednokrawędziowe perony. Zamontowane są już ozdobne, czerwone wiaty przystankowe. Stoją także szklane wiaty chroniące pasażerów przed deszczem i wiatrem.

Ukończony jest też wiadukt drogowy nad linią kolejową i przystankiem. Zapewni on dojazd do m.in. zbiornika retencyjnego Jasień, który znajduje się na północ od linii PKM.
Pozdr. Florian Wojciechowski

Florian Wojciechowski
2015-01-30 12:24
Od niedzieli wchodzą w życie maksymalne stawki opłat za śmieci
8993
odsłon 18 Skomentuj
wyślij
e-mailem Miesięczna opłata za odpady komunalne nie będzie wyższa niż 25 zł od osoby lub 70 zł od gospodarstwa domowego. Z kolei stawki za niesegregowane śmieci nie mogą przekroczyć podwójnych stawek odbioru odpadów posegregowanych. To skutek nowelizacji ustawy śmieciowej. Zmiany wprowadzono z powodu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że przepis o dowolności gmin w ustalaniu stawek za wywóz śmieci jest niekonstytucyjny.

– Wyrok Trybunału Konstytucyjnego nakazał rządowi ustalenie maksymalnych stawek, jakie mogą być pobierane od mieszkańców, osób produkujących odpady i gospodarstw domowych, a nie maksymalnych stawek, jakie mogą być płacone zakładowi przetwarzania – wyjaśnia w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Janusz Ostapiuk, wiceminister środowiska.

Biznes
Niezwykły efekt reformy śmieciowej. W Polsce znikają odpadyZmiany wprowadza nowelizacja tzw. ustawy śmieciowej. Dokładnie chodzi o Ustawę z dnia 28 listopada 2014 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Jedna osoba według nowych zasad winna płacić nie więcej niż 2 proc. dochodu rozporządzalnego ustalonego przez GUS. Akt prawny wprowadza ponadto górne granice innych opłat komunalnych uzależnionego od powyższego dochodu. Użytkownicy za 1 metr sześcienny wody zapłacą maksymalnie 0,7 proc. dochodu rozporządzalnego, za 1 metr powierzchni użytkowej 0,08 proc. oraz w przypadku powierzchni gospodarstwa domowego – 5,6 proc.

– Każde gospodarstwo domowe ma swój dochód, który po opłaceniu podatków i innych rzeczy wyraźnie określonych prawem stanowi kwotę dyspozycyjną dla każdego gospodarstwa – mówi Ostapiuk.

Według ostatnich dostępnych danych GUS w 2013 roku w gospodarstwie domowym przeciętny miesięczny dochód rozporządzalny wyniósł 1299 zł, rok wcześniej był na poziomie 1278 zł.
Florian Wojciechowski
2014-07-11 19:55

SZANOWNI MIESZKAŃCY ZARZĄD DZIELNICY INFORMUJE O CALKOWITEJ REALIZACJI JEDNEGO Z PROJEKTÓW BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2014 .
1. ZOSTAŁ ZREALIZOWANY PROJEKT ROZBUDOWY MIEJSC PARKINGOWYCH PRZY PRZYCHODNI MORENA . POWSTAŁO DODATKOWA 15 MIEJSC PARKINGOWYCH.
2. PORZEZONO CHODNIK DLA PIESZYCH OD GŁÓWNEGO WEJŚCIA DO WYJŚCIA NA PARKING PRZY CERAFURZE. CHODNIK PRZYSTOSOWANY DO JAZDY WOZKÓW DZIECIĘCYCH I INWALIDZKICH.
INWSTYCJA TA POZWOLI NA BEZPIECZNIEJSZY DOJAZD DO PRZYCHODNI.
Florian Wojciechowski
wyborca
2013-12-11 21:16
Radny Jerzy Kreft dnia 2012-05-07 o godz 14:00 na tym Forum napisał m.in.
"3.komisja włączyła się do działań zmierzających ,do rozwiązania problemu parkowania pojazdów przy ul.Zabać łockiego 2 i 4 oraz Wileńskiej 57 poprzez ustalenie kierunku ruchu i budowy dodatkowych miejsc postojowych."
Do dziś jakoś nie widać skutków włączenia.
A nie długo nowe wybory!
Paweł Markowski
2013-10-23 23:50
Proszę, aby policja podjęła bardziej zdecydowane kroki w walce z nielegalnym graffiti na osiedlu.
nowy
2013-03-06 00:21
1.Co to znaczy "być w trwałym zarządzie Zarządu Dróg i Zieleni" ?
2.Skoro Policja nie udziela odpowiedzi to dlaczego ten dział Forum ma w tytule "policja"?
Jerzy Kreft
2013-02-07 20:05
Witam "kierowcęspacerującego" !!!
Jestem kierowcą amatorem i chciałbym w tej sprawie zabrać głos.
Nie wiem ,czy otrzymał Pan i czy otrzyma odpowiedż z Policji na swoje spostrzeżenia. Policja jest co prawda organem wnioskującym i kontrolnym w ruchu drogowym lecz w tym przypadku nie decyzyjnym. Decyzję o włączeniu lub wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach-przejściach dla pieszych podejmuje Dział Inżynierii Ruchu, będący w trwałym zarządzie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.Czy uzasadnione jest czasowe wyłączenie sygnalizacji świetlnej /w nocy/ uważam ,że tak.Nie ma żadnego uzasadnienia ekonomicznego czy przede wszystkim bezpieczeństwa, utrzymywanie włączonej sygnalizacji świetlnej.Powinno i jest wystarczającym zapewnieniem bezpieczeństwa, światło ostrzegawcze czyli żółte pulsujące.Nie chcę Pana pouczać,bo nie mam takich uprawnień ani obrażać , ale proszę wrócić do kodeksu ruchu drogowego i odświeżyć wiadomości.Proszę również w przyszłości nie pisać o rozpraszaniu Pana uwagi przez , pulsujące , żółte światło ostrzegające , gdyż to Pana dyskwalifikuje jako kierującego pojazdem.
Mam nadzieję, że nie obraziłem Pana a skorzystał Pan z tego co powyżej napisałem.
Z poważaniem Jerzy Kreft
kierowcaspacerujący
2013-01-16 14:43
Do Policji!
Za wielce niecelowe uważam wyłączanie świateł sygnalizacji ulicznej i przechodzenie na żółte pulsujące. Zwłaszcza gdy ona obejmuje przejście dla pieszych.Np k/ Krokodyla.
Obawa przed utraceniem płynności przejazdu pojazdów jest niczym nie uzasadniona. Obowiązek jeżdżenia z prędkością 50km/g obowiązuje zarówno w nocy jak i w dzień. W warunkach zimowych światło pulsujące odwraca nasza uwagę i nie pozwala skupić się nad okolicą przejścia.Proszę rozważyć tą propozycję.
moreniak
2012-06-22 15:16
"Uważam za bezcelowe dalszą wymianę komentarzy na forum.
Z poważaniem
Jerzy Kreft"
Ja rónież uważam, że jest to bezcelowe.
"Prawdziwa cnota krytyk się nie boi"
EOT

Jerzy Kreft
2012-06-22 14:34
Witam !!!!
Nie zawiódł mnie Pan, jest Pan przewidywalny.Jak pisałem w poprzednim komentarzu "krytyka dla samej krytyki".Przeczytałem wszystkie komemtarze na tej stronie i nie spotkałem tu żadnego wskazanego przez Pana kierunku działania.Proszę także nie zarzucać mi braku nadzoru nad sprawami przekazanymi do realizacji dot.to budowy miejsc postojowych jak i zwiększenia patroli służb zabezpieczających nam bezpieczeństwo.Oba zagadnienia są przez Radę monitorowane.Bark informacji ? Nie rozumiem o czym Pan pisze.Wszystkie osoby zainteresowane danym problemem były informowane na bieżąco.Jeżeli Pan nie został poinformowany to bardzo przepraszam, ale nie znam powodu,dlaczego Pana nie poinformowano?
Mimo wszystko,zapraszam Pana do współpracy, a nie "krytyki dla krytyki" na forum.
Uważam za bezcelowe dalszą wymianę komentarzy na forum.
Z poważaniem
Jerzy Kreft

moreniak
2012-06-21 00:10
Witam!
Jak "wskazuję kierunki działań" to Pan się oburza i pisze "Proszę mnie rozliczyć na podstawie Statutu i Regulaminu Rady Dzielnicy Piecki-Migowo zatwierdzonych przez R.M.Gdańsk."
I zarzuca "niepełną znajomość przepisów prawa w tym zakresie".
Uważam,że "włączenie się komisji ,które polegało na zorganizowaniu ponownego referendum,zgromadzeniu materiałów i przekazaniu ich do realizacji zgodnie z kompetencjami i prawem" to za mało.
Trzeba monitorować wykonanie i powiadamiać mieszkańców o sukcesie lub fiasku.
Brak rzetelnej i szybkiej informacji to również informacja .... ale bardzo negatywna dla Rady.
(Kilka miesięcy to stanowczo za długi okres na podjęcie decyzji o zwiekszeniu lub nie ilości patroli -> gdzie skarga na nieprzestrzeganie terminu odpowiedzi )
Z poważaniem
Jerzy Kreft
2012-06-20 18:53
Witam "Moreniaka"!!!!!
Odpowiadam Panu na pytanie "co w sprawie kradzieży paliwa"?Rada Dzielnicy ,przed kilkoma miesiącami, pisemnie wystąpiła do Policji o zwiększenie częstotliwości patroli w rejonie naszej dzielnicy.Powodem wystąpienia było zgłoszenie o kradzieży paliwa z rejonu jednostki C .
Odnośnie innej mojej korespondencji z Panem informuję,że włączenie się komisji ,polegało na zorganizowaniu ponownego referendum,zgromadzeniu materiałów i przekazaniu ich do realizacji zgodnie z kompetencjami i prawem.
Nie wiem czy ta odpowiedż Pana usatysfakcjonuje,przypuszczam,że nie ale to już Pana problem.
Jako kandydat na radnego i tym bardziej jako radny nigdy i nikomu nie deklarowałem,że będę osobiście pilnował ładu i porządku .Tym zajmują się ustawowo powołane organa.Również nie czuję się zobowiązany do budowy miejsc postojowych w dzielnicy.Z takich działań proszę mnie nie rozliczać.Proszę mnie rozliczyć na podstawie Statutu i Regulaminu Rady Dzielnicy Piecki-Migowo zatwierdzonych przez R.M.Gdańsk.
Z treści Pana korespondencji wynika,że nastawił się Pan na tzw.rozliczanie i totalną krytykę przy,podejrzewam, niepełnej znajomości przepisów prawa w tym zakresie.
Proszę się zastanowić,nikt nie ma prawa zabronić Panu prawa do krytyki,jednak czy nie łatwiej byłoby krytykując wskazywać kierunki działań.Chętnie podjąłbym taką współpracę.
Z wyrazami szacunku
Radny Jerzy Kreft
moreniak
2012-06-03 22:32
Na jednym z osiedli naszej S-ni doszło do kradzieży paliwa przez przebicie zbiorników paliwowych pojazdów. Administracja ograniczyła się do wywieszenia ostrzeżenia.
Co Rada Dzielnicy ma zamiar uczynić w najbliższym czasie aby wyeliminować takie chuligańskie wybryki i zapobiec pożarom które te wybryki mogą spowodować. Uważam, że konieczne jest natychmiastowe nasilenie działań patroli Straży Miejskiej oraz Policji. Oby nie doszło do nieszczęscia.
moreniak
2012-05-16 23:48
"Wolę dzielić coś konkretnego o co sam zadbałem,...."
Na czym polegało to zadbanie?
Dostaliście te pieniądze od Rady Miasta w ilości zależnej od ilości mieszkańców (23107) pomnożonej przez 4 zł(bo frekwencja wyborcza była bardzo mała tylko 8,3%)
Jakie to Pana zadbanie?
Ja piszę o sprawie braku zadbania przez Radę Dzielnicy o bezpieczeństwo mieszkańców a Pan chce mnie koniecznie zobaczyć.To już nie te czasy. Dyskutujmy o problemie a nie o osobie która chce informacji. Nie widzi Pan różnicy? Ja Pana wybierałem i mam prawo do krytyki a nie odwrotnie. I proszę mnie nie pouczać jak mam postepować.
Florian Wojciechowski
2012-05-16 17:46
Forum jest dla wszystkich, dla pana też, przecież nikt pana nie wygania, nie blokuje. Może pan dalej wylewać swoje frustracje / oczywiście anonimowo/, że inni robią dużo dobrego, a ja nic.
Przez myśl mi nie przeszło aby apelować do pana o pmoc w czym kolwiek.
Wolę dzielić coś konkretnego o co sam zadbałem, niż rozlewać dookoła żółć i niechęć do wszytkich którzy coś pożytecznego robią. Pan na to nie stać, bo musiałby pan założyć maskę, taki bohater.
Na koniec, wypowiadam się w własnym imieniu i za to biorę odpowiedzalność.
Pana błagania o to bym złożył mandat są żałosne.
Jeszcze raz zapraszam; dyżur każdy wtorek od godz.17,30, a każdy pierwszy wtorek miesiąca obecna jest Straż Miejska, nie będzie się pan musiał bać. Do zobaczenia??????
Florian Wojciechowski


moreniak
2012-05-15 16:57
Korekta:
zamiast winno być
wybieżecie wybierzecie
moreniak
2012-05-15 16:24
"Pokaż pan kim jesteś, przyjdż pan na spotkanie, czy dyżur to porozmawiamy, ale pod własnym imieniem i nazwiskiem, a nie anonimowo."
To po co utworzyliście forum? Aby wygłaszać kazania lub homilie do ludu.

"Wiecej cywilnej odwagi i zaangażowanie faktycznego na rzecz naszej dzielnicy."
Nie deklarowalem "zaangażowania faktycznego".
Mówiliście: "Jak wybieżecie to ......." a teraz mówicie: "Pomóżcie bo nic nam nie wychodzi"
A może trzeba złożyć po prostu mandat a nie "nic nie robić tylko dzielić te 92 tysiące".
Florian Wojciechowski
2012-05-15 11:49
Panie moreniak.
To co deklarowałem realizuję.
Dekllaracje przedwyborcze są budujące, nastomiast mało budujące jest wieczne narzekanie, próby lustracji działań innych, przy całkowitym braku aktywności spolecznej z pana strony. Chyba, że się mylę i pod moreniakiem kryje się ktoś z kim rozmawiam w realu, ale nie ma odwagi krytykować bezpośrednio, natomiast anonimowo jestem bohater. Mam takie wrażenie dlatego, że jest pan zorientowany w sprawach rady dzielnicy, rady nadzorczej spółdzielni i samej spółdzielni, a z lektury forum rady dzielnicy i spółdzielni Morena nie wynikają takie wiadomości. Pokaż pan kim jesteś, przyjdż pan na spotkanie, czy dyżur to porozmawiamy, ale pod własnym imieniem i nazwiskiem, a nie anonimowo. Wiecej cywilnej odwagi i zaangażowanie faktycznego na rzecz naszej dzielnicy.
I jeszcze jedno, nawet gdybym nic więcej nie robił w radzie dzielnicy tylko dzielił wspólnie z inny radnymi te 100.tys. zł to jestem zadowolony, że dzięki mojej aktywności została wybrana przez mieszkańców Rada Dzielnicy Piecki-Migowo i możemy przekazać na rzecz dzieci, mlodzieży, seniorów choć takie środki.
I to by było na tyle panie moreniak.
Z pozdr. i do ZOBACZENIA jesli pana na to stać:
Florian Wojciechowski
moreniak
2012-05-14 23:08
Deklarował Pan:
"W Radzie Dzielnicy - działania nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w drodze do szkół, zagwarantowanie wszystkim przedszkolakom miejsc w przedszkolach, działanie na rzecz zrównania fiskalnego członków spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z innymi mieszkańcami Gdańska ,racjonalna rozbudowa Naszej Dzielnicy"
Co z tych spraw udało sie Panu zrealizować do końca?
Inny Radny oświadcza:
"Władze Miasta utrudniają regularne działanie. Dobrze byłoby, żeby aktywni mieszkańcy naszej dzielnicy zainteresowali się tymi sprawami. Dopiero bowiem przy wzajmenej współpracy, udać się może np. remont ulicy Piecewskiej, łącznie z chodnikiem. Potrzebny jest nacisk od dołu, współpraca lokalnych gazet itd. "
To znaczy że Radni mogą jedynie rozdzielić te 92 tyś i tyle.
A deklaracje przedwyborcze były takie budujące. Nieprawdaż?
Florian Wojciechowski
2012-05-14 12:23
Szanowni Panowie.
Pozwolę się nie zgodzić z Panami w temacie "Rada potrzebna jest Radnym".
Jeśli uważacie,że około 100tys.złotych corocznie uzyskanych w wyniku wyboru przez mieszkańców Rady Dzielnicy Piecki-Migowo, na finasowanie drobnych inwestycji, wsparcie szkół, przedszkoli, pomc rodzinom, inwestowanie w dzieci i młodzież Naszej Dzielnicy między innymi organizując turnieje piłki nożnej, koszykówki jest tylko przykrywką dla samych radnych, aby mogli zaistnieć w dzielnicy to w sposób zasadniczy się z tym nie zgadzam.
Działalność w Radzie jest zgodnie ze Statutem społeczna, jedynie Przewodniczący Rady oraz Zarząd dwu-osobowy dostaje diety, wypłacane przez Urząd Miasta / nie ze środków przeznaczonych na działalność statutową jednostki pomocniczej czyli tych 100tys./.
Te 100.tys. można wydać tylko na rzecz mieszkańców Dzielnicy, być może w nastepnym roku budżetowym Rada wystąpi do mieszkańców z propozycją zgłaszania projektów do realizacji / finansowanie / przez Radę Dzielnicy jako projektów społecznych.
Z pozdr. Florian Wojciechowski
pierwsza strona poprzednia strona następna strona ostatnia strona
[1] 2