Zarząd

SPOTKANIE DYROKTOR NFZ ODDZIAŁ POMORSKI PANIA BARBARĄ KAWIŃSKĄ

Florian Wojciechowski 2013-05-02 17:01

Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania z P. Dyrektor Pomorskiego Oddziału NFZ.


SPOTKANIE W ZDIZ STYCZEŃ 2013 RKO

2013-01-23 17:02

SPOTKANIE ODBYŁO SIĘ 9 STYCZNIA. TEMATY SPOTKANIA;

1. Budowa ścieżki wysiłkowej typu FITNES realozowana przez Radę Dzielnicy w rejonie ulic Wyrobka, Czecha. Rada Przeznaczyła na ten cel w 2012 roku 7.200,00 zł, w 2013 roku 10.000,00 zł. Z uwagi na wymogi prawne, aby rozpocząć w/w budowę niezbędne są mapy geodezyjne do celów projektowych- koszt koło 2.000,00 zł - mają być gotowe w styczniu 2013 roku. Następnie zostanie ogłoszony przetarg - przez ZDIZ - na projekt zagospodarowania w/w ternu wraz z koncepcją- około 2.000,00 zł. Projekt będzie opracowywany wspólnie z przedstwaicielami Rady, Zarządu Dzielnicy. Powinien być gotowy do marca 2013 roku. Następnie zostanie ogłoszony przetrag na zakup urządzeń do ćwiczeń na wolnym powietrzu / we współpracy z Radą /  oraz firmę budowlaną do wykonania placu.Po odjęciu kosztów mapki i projektu na zakup i instalację urządzeń w roku 2013 zostaje okołó 13.200,00 zł. Całośc powinna zakończyć się jesienią. Zarząd Dzielnicy wystąpił do UM WYDZIAŁ ŚRODOWISKA, ZDIZ GDAŃSK oraz POMORSKIEJ KOLEJI METROPOLITARNEJ o nasadzenie drzew i krzewów w obrębie planowanego placu. Wszyscy są za, a jak będzie zobaczymy.

2. Spowolnienie- uregulowanie ruchu samochodowego w ciągu ulicy Bulońskiej od Rakoczego do Powstania Listopadowego poprzez zamontowanie wysepek spowalnijących przed przejściami dla pieszych.

Niastety ZDiZ GDAŃSK stoi na stanowisk ,że wszystko co mógł to zrobił czyli postawił przed dwoma przejściami duże znaki informacyjne FLUORESTENTACYJNE, a na zamontowanie progów spowalniających nie pozwalają przepisy o ruchu drogowym  / można je stosować tylko na jedny pasie ruchu w jednym kierunku/ . Jednocześnie ZDiZ informuje o generalnym remoncie ulicy Bulońskiej w tym budowy swiateł podczas budowy lini tramwajowej prawdopodobnie w 2014/15 roku.

3. Zarząd Dzielncy wystąpił o natychmiastową naprawę-załatanie dziur w jezdniah ul. Rakoczego, Marusarzówny, Piecewskiej. ZDIZ zobowiązał się do naprawy natychmiast gdy pogoda na to pozwoli.

Oczywiście będą to dorażne naprawy.

4. Zarząd wystąpił również o zrealizowanie miejsc postojowych w rejonie Przychodni przy ul. Piecewskiej poczynając od Jaśkowej Doliny do Kruczkowskiego. Tu również ZDiZ powołuje się na planowany remont w rSzczegółową odpowiedż mamy otrzymać pisemnie.

5. W sprawie postawienia w rejonie przystanków autobusowych darmowych tablic ogłoszeniowych do wykorzystania przez mieszkańców, poinformowano o wysokim koszcie jednostkowym takiej tablicy około 3.000.00 zł i w tym roku budżetowym miasta nie ma takiej pozycji. Tablice montowane w roku 2012 na terenie mista były finansowane z funduszu celowego  EU. Z drugiej strony idea takich tablic wzbudza również sprzeciw części mieszkańców co do celowości wydawania pieniędzy publicznych na ten cel.

6. Porószono również temat wiat przystankowych. Oświetlenia rozkładów jazdy w tych wiatach.

Według informacji ZDiZ wiaty są w dzierzawie firmy prywatnej, której umowa kończy się w tym roku. W roku 2014 będzie można i takie są plany modernizacji wiat pod kątem również instalacji diodowych listew oświetleniowych, które będą oświetlały rozkład jazdy.

KOLEJNE SPOTKANIE W ZDiZ GDANSK W  SPRAWACH NASZEJ DZIELNICY PLANOWANE JEST NA POCZĄTEK LUTEGO. PRSIMY ZGŁASZAĆ TEMATY.

FLORIAN WOJCIECHOWSKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Fundacja Hospicyjna - Pomagajmy Wspólnie

Beata Jankowiak 2012-10-22 11:35


Nowy system gospodarowania odpadami - spotkanie zarządu

Beata Jankowiak 2012-10-22 11:33

 

Zarząd Dzielnicy Piecki-Migowo wraz z Zastępcą Przewodniczącego Rady Dzielnicy Piecki-Migowo uczestniczył w spotkaniu skierowanym do wszystkich Rad Dzielnic oraz Osiedli. Spotkanie odbyło się 16 października w Centrum Kształcenia Ustawicznego.

Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz przestawił informację o założeniach budżetu miasta na rok 2013, a Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. Polityki Komunalnej – Maciej Lisicki przedstawił prezentację dotyczącą założeń nowego systemu gospodarowania odpadami.

W spotkaniu uczestniczyli także : Sekretarz Miasta Danuta Janczarek, Skarbnik Miasta Teresa Blacharska oraz Zastepcy Prezydenta Ewa Kamińska, Wiesław Bielawski.

Uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w ankiecie, w której odpowiadali na pytanie jaką metodę naliczania opłaty za odpady komunalne preferują. Uczestnicy wypełniali ankiety przed prezentacją i po prezentacji.

Na koniec spotkań prezydent Lisicki poinformował radnych o cyklu spotkań informujących o systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Na stronie : http://www.gdansk.pl jest możliwość pobrania opisu budżetu oraz prezentacji na temat nowego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

 

Cykl spotkań z mieszkańcami odbędzie się :

 

PAŹDZIERNIK

18 (czwartek), godz. 17:00 w auli Domu Kultury im. Stanisławy Przybyszewskiej LWSM MORENA, ul. Nałkowskiej 3 (Piecki-Migowo)

 

22 (poniedziałek), godz. 17:00 w auli Zespołu Szkół Budownictwa Okrętowego, al. gen. Józefa Hallera 16/18 (Wrzeszcz Dolny)

 

23.10. (wtorek), godz. 17:00 w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gdańsku im. marszałka Józefa Piłsudskiego, ul. Augustyńskiego 1 (Śródmieście)

 

LISTOPAD

5 (poniedziałek), godz. 17:00 w XV Liceum Ogólnokształcącym im. Zjednoczonej Europy, ul. Pilotów 7 (Zaspa Młyniec)

 

6 (wtorek), godz. 17:00 w Gimnazjum nr 33, ul. Wodnika 57 (Osowa)

 


Pytania Zarządu

2012-10-16 13:14

do komisji.


Przepisy dotyczące

2012-10-15 18:41

strefy zamieszkania


Florian Wojciechowski 2012-08-17 15:30

INFORMACJA O PROJEKTACH RADY DZIELNICY


Festyn Seniorzy Seniorom

Beata Jankowiak 2012-06-25 13:43

W sobotę 16 czerwca na terenie Piecek-Migowa odbył się festyn Seniorzy Seniorom. Rada Dzielnicy Piecki-Migowo była współorganizatorem tej imprezy.

Festyn przygotowany był z myślą o starszych mieszkańcach miasta, którzy przybywali z całymi rodzinami.

Impreza rozpoczęła się orkiestrą, która przeszła ulicami dzielnicy, aż do punktu docelowego, gdzie odbywał się festyn, tam nastąpiło uroczyste otwarcie przez Prezesa Spółdzielni LWSM Morena - Jerzego Barczuka oraz Przewodniczącego Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo - Floriana Wojciechowskiego.

Plan festynu obejmował wiele ciekawych atrakcji, między innymi walki rycerskie, pokazy mody i sztuka samoobrony dla seniorów. Wszystko to działo się przy występach artystycznych przygotowanych m.in. przez Orkiestrę Dętą "Pstrong", zespół muzyczny "Retro Voice", kabaret "Nasza Klasa", zespół tańca celtyckiego "Animus Saltand".

Mimo zmiennej pogody festyn cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród seniorów.


PROGRAM SPOTKAŃ ORAZ PROJEKTÓW RADY DZIELNICY W MARCU

2012-03-08 19:01

I  Zarząd Dzielnicy zaprasza na spotkanie sprawozdawcze z działalości Rady Dzielnicy i Zarządu w roku 2011 ;

1.Pierwsze spotkanie odbędzie się w dn. 27 marzec o godz.18.oo w  Z.K.P.i G.nr 21 ul. Marusarzówny 10

2. Drugie spotkanie odbędzie się w dn. 5. kwieciń o godz. 18.oo w Domu Kultury przy ul.Nałkowskiej

Srawozdanie z dziłalności Zarządu oraz wykaz  zrealizowanych projektów Rady Dzielnicy znajdują się w zakładce Zarząd dokumenty, również do wglądu w siedzibie Rady codziennie w godz. 18.oo do 19.00

II  Informacje o aktualnych projektach realizowanych przez Radę Dzielnicy

1. 25. marca 2012 roku w godz. 10.oo do 15.oo w Z.K.P.i G. nr 20 odbędzie się TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ pn; " PUCHAR WIOSNY" .

2.  31. MARC 2012 roku o godz. 19.oo w Kościele pw. Bożego Ciała ul.Piecewska odbędzie się WIELKI KONCERT NASZEGO CHÓRU CANTORES MINORES  GEDANENSIS ORAZ CZTERECH ZAPROSZONYCH CHÓRÓW KU PAMIĘCI PROF.JOACHMA GUDEL pn. " PRO MEMORIUM".

3.  W miesiącu marzec- maj 2012 roku w XX-Liceum odbędzie się przegląd- konkurs muzyczny . Szczególy podamy w póZARZĄD zniejszym termine.

  ZARZĄD DZIELNICY W IMIENIU RADNYCH DZIELNICY PIECKI-MIGOWO SERDECZNIE ZAPRASZA MIESZKAŃCÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SPOTKANIACH ORAZ PROPONOWANYCH PROJEKTACH.

P.Zarządu Dzielnicy Florian Wojciechowski


Posiedzenie Zarządu Dzielnicy - 10 styczeń 2012 r.

Beata Jankowiak 2012-01-05 14:27

Dnia 10 stycznia 2012 roku o godzinie 17:00 odbędzie sie posiedzenie Zarządu Dzielnicy Piecki-Migowo.

Posiedzenie Zarządu odbędzie się w Radzie Dzielnicy Piecki-Migowo - ul. Jaśkowa Dolina 105, lokal 220.


pierwsza strona poprzednia strona następna strona ostatnia strona
1 2 [3] 4